2010 m. spalio 4 d., pirmadienis

Lietuvos mokinių kroso pirmenybėse

Penktadienį ir šsštadienį Palangoje, Botanikos parko teritorijoje, kroso trasose varžėsi bėgikai Lietuvos mokinių kroso ir kroso estafečių taurės varžybose. Kartu šios varžybos vadinamos ir pirmenybėmis.

Komandinę nugalėtojų taurę namo parsivežė Klaipėdos I komanda (komandos vadovas M.Krakys). Klaipėdos I-oji komanda surinko 145 taškus ir 10-čia taškų aplenkė stiprią Panevėžio rinktinę, kurios startų pažiūrėti buvo atvykęs pats Panevėžio Kūno kultūros ir sporto centro vadovas Bronius Pliavga. Treti liko Vilniaus rajono bėgikai, o ketvirti - Klaipėdos antroji komanda.

Atskirose rungtyse nugalėjo šie klaipėdiečiai: 1 km mergaitėms - Emilija Saudargaitė (3:19), 1 km berniukams - Benediktas Mickus (3:08), 1 km jaunučiams - Aidas Pėlikis (2:47), 1.5 km jaunučiams - Dominykas Butkevičius (4:32), 1.5 km jauniams - Mantas Kuliauskas (4:21), 1.5 km jaunuolėms - Banga Balnaitė. Visus nugalėtojus treniruoja Mindaugas Krakys. Šeštadienį vykusiame estafetės bėgime vėl triumfavo Klaipėdos greitakojai: I-oji Klaipėdos komanda (Aidas Pėlikis, Emilija Saudargaitė, Dominykas Butkevičius, Eglė Puidokaitė, Mantas Kuliauskas, Diana Ciurikova) nugalėjo, o II-oji (Andrius Šliapcevas, Giedrė Daugintytė, Lukas Jasinskas, Adelė Januškevičiūtė, Marius Rumbutis, Sonata Jančauskaitė) iškovojo trečią vietą, į priekį prakleidusi tik Panevėžio rinktinę.

Įskaitinius taškus komandoms, be minėto trenerio M.Krakio, dar pelnė Lino Bružo bei Jolantos ir romo Beržinskų uaklėtiniai.

Po varžybų treneris Mindaugas Krakys sakė, kad paskutinį kartą šiose varžybose komandinę nugalėtojo taurę klaipėdiečia buvo iškovoję prieš 4 metus. "Keturmetis pasiruošimo ciklas..." - pajuokavo Mindaugas. "Dabar vėl po 4 metų dalyvausim, o dabar nuo rytojaus pradedame rengtis...".