2010 m. birželio 7 d., pirmadienis

LLAF taurės varžybose - klaipėdiečiai

Savaitgalį Kaune vykusios LLAF taurės varžybos - pirmas rimtas jėgų patikrinimas daugumai šalies lengvaatlečių, išskyrus keletą elitinių, jau spėjusių pasivaržyti (ir pasižymėti) užsienio stadionuose. Kartu tai - Lietuvos klubų taurės varžybos bei atrankinės į Lietuvos rinktinę dalyvauti Europos komandinio čempionato pirmosios lygos varžybose Budapešte birželio 19-20 d.d., o taip pat - Lietuvos daugiakovių čempionatas.

Kokį pasiruošimo lygį pademonstravo Klaipėdos lengvaatlečiai?

Didmeistrišką 1000 taškų už rezultatą pagal IAAF taškų skaičiavimo lentelę lygį šįkart pasiekė vienintelė Lina Grinčikaitė. 100m nubėgusi per 11.42 ir pasiekusi geriausią sezono rezultatą šalyje, ji pelnė 1124 taškus. Vieno taškelio iki 1000 trūko Živilei Brokoriūtei (200m, 25.07, III vieta), dviejų - Natalijai Piliušinai (800m, 2:09.07, I vieta). Dar viena LLAF taurės varžybų nugalėtoja - Natalija Venckutė (kūjo metime) savo komandai pelnė 753 taškus.

Atskirai reiktų paminėti bėgikės Bangos Balnaitės sensacingą debiutą. 1500m distancijoje ji finišavo antra, aplenkusi elitui priskiriamą vilnietę Vaidą Žūsinaitę.

Iš vyrų geriausiai startavęs Artūras Janauskas 110 m bėgime liko trečias (14.79, 931 taškas). Daugiausia Klaipėdos vyrų bandė jėgas 200m bėgime - net penki. Nors geriausią rezultatą parodė Robertas Žiemelis (23.07), tačiau jis bėgti "B" finale nepanoro, tad aukštesnę vietą užėmė Deimantas Špučys - 10-tą, finale "B" nubėgęs per 23.18. Vienintelis 100m bėgęs Benas Eidėnas atsidūrė 25-oje vietoje; tikėtis aukščiau su 11.71 vargu ar įmanoma.

Sprinterių prestižą bandė gelbėti "žaidžiantis treneris" Linas Bružas, startavęs 400 m bėgime. Ir iš dalies jam pavyko: 6-oji vieta tarp 40-ies dalyvavusių su 50.04.

Kažkas yra atsitikę su miesto vidutinių ir ilgų distancijų bėgikais. Nors Lietuvos lygis šioje srityje (su retomis išimtimis) yra žemo lygio, klaipėdiečiai jau kuris metas nesugeba čia deramai "įsipaišyti". Štai ir LLAF taurėje dalyvavo viso labo du; 25. Mantas Kuliauskas (1500m - 4:27.15) ir 9. Gediminas Simutis (3000m kl.b. - 10:49.66).

Atrodo, nekokie ir metikų reikalai. Šiose varžybose dalyvavo dviese: Vytas Gudauskas (rutulio stūmimas ir kūjo metimas) bei Vilkyčių ieties metimo mokyklos atstovas Aurimas Pakalniškis, iškovojęs antrą vietą - 63.61.

O štai vyrų šuolininkų iš Klaipėdos šiose varžybose nepamatėme išvis.

Tad tenka tik stebėtis, kad komandinėje įskaitoje Klaipėdos miesto komanda sugebėjo aplenkti Šiaulius ir nugalėti II-oje miestų grupėje. Klaipėdos sporto klubas "Nikė" liko ketvirtoje vietoje klubų įskaitoje.

Prizines vietas užėmė dar nepaminėti: 2. Eglė Krištaponytė (5000m - 17:13.17), 2. Živilė Brokoriūtė (100m barj. bėgimas - 14.41, vėjas +3.1), 2. Gytė Norgilienė (3000m - 10:20.84); 3. Natalija Piliušina (400m - 56.70), 3. Karolina Girdžiūtė (ietis - 40.91), Banga Balnaitė (800m - 2:15.23).

Į Lietuvos rinktinę dalyvauti Europos komandinio čempionato pirmosios lygos varžybose Budapešte atrinkti keturi klaipėdiečiai. Tai - bėgikės Lina Grinčikaitė (100m ir 200m) bei Natalija Piliušina (4 x 400m estafetė) ir metikai Natalija Venckutė (kūjis) bei Rimantas Martišauskas (rutulys).